Archa Noe

Jsme zprostředkovatelská agentura, která se zabývá pronájmem motorových jachet, plachetnic a katamaránů jak ve Středomoří, tak i v jiných jachtařských destinacích mimo Evropu. Dlouhodobě spolupracujeme s renomovanými firmami,  se kterými nikdy nenastal jakýkoliv problém.  Vzhledem k tomu, že jednotlivé lokality známe za svých předchozích plaveb, můžeme našim zákazníkům doporučit zajímavá místa, která by měli nebo mohli navštívit a naopak je upozorníme na takové lokality, kterým by se měli raději vyhnout.

Pro naše zákazníky máme také připravený zajímavý věrnostní program.

Replika historické plachetnice

S replikou historické lodi z druhé poloviny 18. století můžete brázdit vody moří a oceánů. Naším cílem je vzkříšení české námořní historie.

Replika historické plachetnice

Více informací

Dopřejte si úžasnou dovolenou

Proč jezdit na přeplněné pláže do hotelových pokojů, které se Vám nelíbí?

Proč si svou dovolenou neužít se vším všudy?

Proč si za své peníze nedopřát skutečný zážitek?

Zprostředkujeme Vám nezapomenutelnou dovolenou a objevíte zcela nový rozměr cestování. Na lodi budete mít výhled, jaký nenajdete ani v nejlepším hotelu!

undefined

Ostatní jezdí jen k moři, Vy pojeďte na moře!

Reference

Jan Kočovský - Praha

zkušební komisař a jachetní instruktor jmenovaný Námořním úřadem Min. dopravy České republiky

Se skipperem Petrem Chrastilem jsem se seznámil již před několika lety při jachtingu v Chorvatsku a od té doby jsme strávili mnoho chvil diskusemi o různých problémech i krásách tohoto sportu. Později jsme pak společně prožili na plachetnici pár týdnů a to v různém, někdy až drsném počasí na moři. Při tom Petr Chrastil prokázal, že si dovede poradit ve všech podmínkách a nejvíce jsem ohodnotil, že netrval na dosažení cíle za každou cenu, ale moudře dokázal ustoupit a najít odpovídající náhradní destinaci tak, aby nebyla ohrožena loď ani posádka. Kromě toho dokázal zorganizovat vše tak, aby naše plavba měla hladký průběh, loď byla majitelem řádně vybavena vším potřebným a posádka byla v dobré náladě a pohodě po celou dobu plavby. To se ne každému podaří.

Pavel Dušánek - ředitel společnosti, Česká Lípa

Vážený pane kapitáne,
dovolte mi, abych Vám ještě jednou poděkoval za krásné dovolené na lodích. Váš 100% přístup k zařízení dovolených pro nás znamenalo vzít si s sebou kartáček na zuby a být ve smluvený čas na smluveném místě. Mám na mysli  obě dovolené - jak s plachetnicí, tak i s motorovou jachtou.
Až nám naše malé děti odrostou a budeme plánovat dovolenou na lodi, tak jedině s Vámi.

František Bauer, Yacht Club Cere, Praha

Vážený pane Chrastile, chtěl bych Vám jménem celé naší posádky poděkovat za zprostředkování půjčení hezké lodě a za rady k naší plavbě. Dovolená se nám všem moc líbila. Vše bylo tak, jak jste říkal. Ještě jednou vřelé díky za všechno.

Pavel Sita – Pardubice

Vážený pane Chrastile, ahoj Petře
chtěl bych Ti touto cestou ještě jednou poděkovat za krásný „lodní výlet“, který jsme společně  uskutečnili v  květnu letošního roku. Celá naše společnost se shodla na tom, že Tebou  organizovaná týdenní  plavba byla opravdu neopakovatelný zážitek.  Ještě jednou děkujeme. Na brzkou shledanou při dalším  plavbě.

Jiří Füzér - správce sítě,  Praha

Naprosto úžasná dovolená.  Petr je opravdu zkušený námořníka výborný učitel. Má trpělivost a dokáže vás během krátkého času seznámit s řízením lodi. Je u něho samozřejmostí, že vám předá i takové informace, které se nikde nedočtete a nenastudujete. Každému doporučuji plavbu s ním a přeji krásnou plavbu s Archou Noemovou. P.S. Petr je také výborný kuchař,  bude vám chutnat.

Štěpán Klejch – prodavač, Jesenice u Prahy

Ahoj všem, kteří ještě váhají.  Vždy to byl můj veliký sen „být na lodi“  a každému doporučuji dovolenou na plachetnici. Byla to moje plavba, a tak si dovolím napsat opár řádků o tom, jaké byly moje dojmy, zážitky a poznatky.
Když jsme dorazili do přístavu, tak netrvalo dlouho a poprvé jsem spatřil plachetnici, na které jsme měli trávit celý týden. Měl jsem chvíli čas na to, abych si loď prohlédl jak zvenku, tak zevnitř. Od kapitána jsem získal informace o plánu cesty. Mohli jsme se rozhodnout, jestli chceme brát jako relax nebo  se něco nového přiučit. Zvolili jsme druhou variantu, což byl i náš záměr.
Po vyplutí se o veškeré práce na lodi postaral náš kapitán. Díky jeho profesionálnímu přístupu jsme začali u nácviku „muže přes palubu“ – známý též jako MOB, dále jak se váží různé uzly, učil nás pracovat  s námořními mapami, s GPS navigací, s vytýčením trasy plavby, s nastavením a s balením plachet, zkrátka vše, co je nutné znát a je potřeba vědět k životu na lodi. Veškerou stravu a pití jsme si vezli z domova, od místních jsme dokupovali jen to nejnutnější nebo to, co jsme doma zapomněli. Podmínky stravování byly vynikající, protože nám kapitán vařil samé dobré věci.
Obával jsem se špatného počasí, ale nakonec bylo svítilo sluníčko, maximálně bylo polojasno, bez deště. Ke konci foukal poměrně silný vítr. Pěkného počasí jsem využil ke spaní na palubě pod širým nebem. Také potápění u vraku lodě byl pro mne neopakovatelný prožitek. Nechci se dále rozepisovat o tom, jaké bylo koupání přímo z lodě a ne se prodírat mezi ostatnímu turisty na  plážích. Je ještě mnoho dalších věcí a zážitků, které bych mohl popisovat, ale z papíru nikdy nepochopíte, jaké to je. To ale až do doby, kdy si to prožijete na vlastní kůži pobyt na lodi.
Stručně řečeno: po těchto zkušenostech a zážitcích vím jedno, a to, že se vyplatí jet se zkušeným kapitánem. To aby neměl člověk obavy, nabral zkušenosti pro své příští plavby a  zároveň strávil dovolenou s příjemnými lidmi.

Jiří Tůma – elektrotechnik, Praha

V září jsem se zúčastnil kondiční plavby s plachetnicí po Jadranu z Murteru na ostrovy Lošinj, Cras, Rab a zpět s panem Petrem Chrastilem. Panovalo velice příznivé jachtařské  počasí s převládajícím Jugem. Na pořadu plavby byl skippertrening pro začínající kapitány – ovládání lodě, trim plachet, hodně z námořních předpisů a z navigace.
Petr Chrastil má dobře zpracovanou výuku, a proto byli oba budoucí kapitáni v druhé polovině týdne schopni samostatného zacházení s plavidlem. Pro mne samotného to bylo oživení znalostí, získání nových lokalit a zkušeností.
Plavbě zdar
Objevte krásu dovolené na lodi, navštivte naše další projekty

Dovolená v Holandsku

Užijte si dovolenou na lodi a poznejte krásy Holandska nevšedně www.archa-noe.cz

Pronájem jachet

Jachty ve Středomoří i v Karibiku, velký výběr destinací i druhů lodí www.archa-yachting.cz

Kapitánské kurzy

Přípravné kurzy k získání průkazu vůdce malého plavidla, není na tom nic těžkého. www.kurzyvmp.cz


tvorba www stránek emocio