Ostatní jezdí jen k moři, Vy pojeďte na moře!

Turecko


Před zhruba dvěma desítkami let bylo považováno Turecko za tajný typ mezi jachtaři. V současné době je jedním z nejoblíbenějších prázdninových desti- nací ve Středomoří.

Nejen v přístavech Marmaris, Bodrum a Göcek, ale na celém pobřeží najdete mnoho tradičních hospůdek a restaurací. Pro ty z vás, kteří nechcete zůstat pouze na palubě, je příslovečná orientální pohostinnost určitě velkou výzvou.V Turecku nalezneme zákoutí nepoznamenané civilizací a zároveň si můžete prohlédnout památky staré 4000 let, které jsou v bezprostřední blízkosti pobřeží.Naprostou nutností je navštívit zničené město Knidos nebo ruiny starově-kého města Kaunos či koupel v blízkých horkých sirných pramenech.V Bodrumu ( dříve Helikarnassus ) si můžete prohlédnout antické divadlo nebo chrám Řádu sv. Petra z XV. století postavený Křižáky. Město nabízí nejen orientální bazar ve staré části města, ale i exkluzivní butiky. Pokud byste se chtěli „ztratit“, využijte zálivu Feithye. Město Göcek je klidnější alternativou oproti rušnému Marmarisu. Dále na východě města Kas a Kekova nabízejí klidná kotviště, zříceniny dřívějších civilizací, malé vesnice a malý turistický ruch.

Počasí : V letních měsících bývá konstantní vítr ze SZ, který dosahuje největší sílu v odpoledních hodinách. Mírnější teploty a nižší rychlost větru lze očekávat na jaře a na podzim.


Seznam dostupných přístavů


Přehled lodí

Společnost Počet osob Termín -

Objevte krásu dovolené na lodi, navštivte naše další projekty

Dovolená v Holandsku

Užijte si dovolenou na lodi a poznejte krásy Holandska nevšedně www.archa-noe.cz

Pronájem jachet

Jachty ve Středomoří i v Karibiku, velký výběr destinací i druhů lodí www.archa-yachting.cz

Kapitánské kurzy

Přípravné kurzy k získání průkazu vůdce malého plavidla, není na tom nic těžkého. www.kurzyvmp.cz


tvorba www stránek emocio