Ostatní jezdí jen k moři, Vy pojeďte na moře!

Korsika


Ostrov ležící JV od francouzské riviery, který přináleží pod správu Francie. Nejkrásnější období pro návštěvu Korsiky je patrně jaro, když kvete 2000 druhů rostlin, které zde rostou. V kombinaci se zasněženými horami, které dosahují výšky téměř 3000 m, nádherná podívaná.

Při plavbě kolem Korsiky můžete navštívit na severu pevnost v Calci, kde má hlavní sídlo francouzská Cizinecká legie, dále města St. Florent, Macinaggio, Bastia a Porto Vecchio.

Na západní straně ostrova jsou města Propriano a Ajaccio, které je dnes hlavním městem ostrova a je známé i proto, že je rodištěm Napoleona. Neopakovatelný pohled je na město Bonifacio především při plavbě z jihu na sever - ze Sardinie.

Počasí: Nejdůležitějším faktorem, který ovlivňuje podnebí na Korsice je vítr. Často přináší potřebnou vláhu, ale je bývá hlavní příčinou lesních požárů. Nejznámější je mistrál. JZ libecciu přináší déšť pro celou západní část ostrova. Studený a suchý vítr je tramontagne vanoucí z Francie. Livante je východní vítr přinášející vláhu do masivu San Petrone, do oblasti Castagniccia. JV sciloccu přináší často na Korsiku písek až ze Sahary. Vítr grecale vane ze SV, pimente fouká ze západu a ovlivňuje především městečko Bonifacio.


Seznam dostupných přístavů


Přehled lodí

Společnost Počet osob Termín -

Objevte krásu dovolené na lodi, navštivte naše další projekty

Dovolená v Holandsku

Užijte si dovolenou na lodi a poznejte krásy Holandska nevšedně www.archa-noe.cz

Pronájem jachet

Jachty ve Středomoří i v Karibiku, velký výběr destinací i druhů lodí www.archa-yachting.cz

Kapitánské kurzy

Přípravné kurzy k získání průkazu vůdce malého plavidla, není na tom nic těžkého. www.kurzyvmp.cz


tvorba www stránek emocio